Letošnja sezona v nemški seriji ProGolf tour ima močan slovenski pridih. Žan Luka Štirn je na četrtem turnirju, ki je bil v Egiptu z imenom Red Sea Ain  Sokhna Classic, zasedel odlično tretje mesto, ki si ga je delil z  Nemcem Philippom  Katichem (oba -10). Žan Luka, ki je nastopil že na enem od prejšnjih turnirjev in bil 28., je tokrat že uvodni dan nakazal neposredno namero po vrhu lestvice. Prvi krog je odigral izjemnih -7 in cel vodil, skupaj z Nizozemcem Kraaiom. Na igrišču golf kluba Sokhna, nedaleč od znamenitega prekopa Suez, je bilo vreme prijetno in Štirn je z dobro formo nadaljeval ter drugi dan igral -1 ter se finalni krog boril za najvišja mesta. V predzadnji igralni skupini je začutil dobro energijo in izkoristil položaj, ki ga v trenutkih, ko se bori za zmago, navdušuje. Žan Luka je v finalu igrišče premagal z dvema udarcema pod parom ter se na koncu veselil delitve tretjega mesta. Le udarec manj sta imela Nizozemec Stan Kraai in po dodatnih luknjah, zmagovalec Čeh Jan Cafourek (oba -11).

To je eden največjih uspehov slovenskega moškega golfa v zgodovini, zadovoljstva pa ni skrival Žan Luka: »Zelo sem zadovoljen s turnirjem. Veseli me, da sem uspešno sestavil vse tri runde in da sem uspel odigrati eno res nizko rundo. V igri je bilo veliko dobrega. Veliko dobrih udarcev, patov in tudi čipov. Najbolje se počutim, ko se zadnji dan borim za zmago. Te runde in ti trenutki so mi resnično vrhunski. Rad imam pritisk, ko si v boju za najvišja mesta.«

Žan Luka Štirn ostaja v Egiptu, kjer bo dva dni izkoristil za trening, potem pa sledi še en turnir na istem igrišču, le da tokrat pod imenom Red Sea Egyptian Classic.

Letos je v seriji ProGolf tour na sporedu 14 turnirjev. Turnir, ki sledi je zadnji, peti v Egiptu, potem pa bodo turnirji v Nemčiji, Avstriji ter na Poljskem, Češkem in Madžarskem.

Štirn je visoko skočil tudi na lestvici Order of Merit, kjer je trenutno na 19. mestu, a je med vodilnimi 60 igralci edini, ki je odigral le dva turnirja. Velika večina igralcev ima za seboj štiri odigrane turnirje. Prvih pet v letošnji seriji bo prejelo karto za Challenge tour.

Odličen rezultat na Red Sea Ain Sokhna Classic je Štirnu odprl vrata tudi na svetovno lestvico profesionalnih golfistov (OWGR). Vsekakor je to šele začetek poti slovenskega golfista, ki bo 17. maja praznoval 25. rojstni dan.