Golf igrišče Arboretum je bilo prizorišče državnega prvenstva za bolj izkušene slovenske golfiste in sicer v treh kategorijah: mid amaterji, seniorke in seniorji. Prvikrat se je zbrala vsa golfska elita v omenjenih kategorijah in na tri dnevnem tekmovanju je bilo potrebno pokazati vse svoje znanje kot tudi izjemno osredotočenost. Zadnji dan je bil skupinski start na strel, kar se je izkazalo za dobro odločitev, saj je po koncu tekmovanja večina prisostvovala zaključni podelitvi.

Tekmovanje je potekalo nemoteno, uvodna sončna dneva, je na zadnjem zamenjal dež, kar je dodalo vrednost rezultatom, saj so se golfisti morali izkazati ob različnih vremenskih pogojih. Pričakovano je najboljši rezultat dosegel nekdanji reprezentant Matic Zalokar +1, ki je drugi krog, kot edini med vsemi tekmovalci, igral pod parom (71, 69, 74). V starejših, bolj izkušenih kategorijah je približek paru odličen rezultat in med mid amaterji velja pohvaliti Žiga Boca, ki je prvi krog odigral s 73 udarci, pri seniorjih pa so bili v ospredju prvi štirje golfisti: Poechl, Raušl, Kralj in Svetlin.

Zelo kakovostna je bila tudi 19 članska zasedba pri seniorkah, kjer je odločala zadnja runda, ko je zmagovalka Helena Hojnik za tri udarce premagala Sabino Markoli. Slednja je po dveh krogih vodila za udarec, kar je na koncu zadostovalo za naslov slovenske podprvakinje. Tretje mesto je osvojila Marta Šbúl. Državno prvenstvo je bilo tudi pomembno za sestavo ekipe, ki bo tekmovala na evropskem ekipnem prvenstvu seniork, ki bo prav na igrišču Arboretum od 29. avgusta do 3. septembra 2022.

Zaključna podelitev je potekala v restavraciji Arboretum, kjer so člani družine Mijailović ponovno lepo poskrbeli za udeležence državnega prvenstva, kjer se je zbralo 61 golfistov. Priznanja najboljšim sta podeljevala vodja seniork pri GZS Jasmina Dragutinović in vodja seniorjev  Marko Stojković; oba sta tudi igrala na turnirju.

Državna seniorska prvakinja 2022: HELENA HOJNIK (GK Arboretum)

Skupina A HI do 24,4

BRUTO

1. mesto: HELENA HOJNIK (GK Arboretum)              258
  2. mesto: SABINA MARKOLI (GK Ptuj)                       260
  3. mesto: MARTA ŠBÜL (GK Moravske Toplice)           264

NETO

1. mesto: ALENKA JELNIKAR (GK Arboretum)             226 (boljših zadnjih 36 lukenj)
  2. mesto: MATEJA KLANČIŠAR (G&CC KRANJ)             226

Skupina B HI 24,5 do 36

BRUTO 1. mesto: MARIJA ZAPLOTNIK JAMNIK (GK Bled)    320

NETO: 1. mesto: ŠTEFICA LUNDER KENDA  (GK Ptuj)         249

Državni seniorski prvak 2022: PRIMOŽ POESCHL (GK Arboretum)

Skupina A HI do 11,4

BRUTO

1. mesto: PRIMOŽ POESCHL (GK Arboretum)    233
  2. mesto: BOJAN RAUŠL (GK Ptuj)                   235 (boljših zadnjih 36 lukenj)
  3. mesto: ANDREJ KRALJ (GK Grad Otočec)     235