Mednarodno mladinsko prvenstvo Slovenije

Naslova prvakov sta si priigrala Avstrijca

V nedeljo se je zaključilo Mednarodno mladinko prvenstvo Slovenije pod pokroviteljstvom IMP Pumps ter v organizaciji Golf zveze Slovenije, Golf Kluba Arboretum in Racman golf kluba.

Nastopilo je 45 mladink in 91 mladincev iz petnajstih držav. Slovenska zasedba je bila tokrat okrnjena, saj so najboljši mladinci in mladinke na Sredozemskih igrah in na Aniki Invitational na Švedskem.

Prvi dan tekmovanja nam je ponagajalo vreme in smo morali prvi krog odpovedati. V soboto in nedeljo je bilo vreme igralcem naklonjeno, tako da sta bila odigrana 2. in 3. krog.

Če pri mladinkah ni bilo vprašanje, kdo bo zmagovalka, se je pri mladincih vodstvo v zadnjem krogu od luknje do luknje ves čas spreminjalo. Ko smo že mislili, da bo Nik Pogorelčnik Hojnik osvojil naslov, je bila zanj usodna 18 luknja, kjer je s prvim udarcem pristal v praproti iz katere je bilo skoraj nemogoče udariti. Tako je zgubil dva udarca, kar mu je v končni uvrstitvi zaradi slabšega zadnjega kroga prineslo šele 4. mesto. Avstrijec Bleier Christoph je na 18 luknji odigral z udarcem manj od para in tako osvojil naslov mednarodnega mladinskega prvaka Slovenije za 2018. Drugo mesto si je z odlično igro in rezultatom zadnji dan priigral Vid Potočar, s tem pa tudi povabilo na Duke of York.

V kategoriji U14 je Nejc Čop Tomšič zasedel 3. mesto, kar je za mladega tekmovalca lep uspeh.

Pri mladinkah U18 je slavila Avstrijka  Johanna Ebner z lepo prednostjo pred drugo uvrščeno Tijano Jovičevič Kovačič. V kategoriji mladink U14, pa je si je zmago priborila Slovenka Lana Malek.

2.mesto: CZECH REPUBLIC 2308 Dominika Burdova, Michaela Markova, Klara Hurtova
3.mesto: AUSTRIA 1 – GIRLS311 Johanna Ebner, Laura Fangmeyer, Katharina Zeilinger