Katja Pogačar se je kot prvi Slovenec (prva med moškimi in ženskimi profesionalnimi igralci golfa v zgodovini Slovenije ) uvrstila v zaključni krog kvalifikacij za najmočnejšo žensko profesionalno ligo golfa na svetu; za ameriško prvo golf ligo (LPGA).

Avgusta se je v prvem krogu kvalifikacij v Kaliforniji uvrstila naprej v drugi krog, ki je potekal pretekli teden na Floridi. Na Plantation golf in country klubu, v Benetkah na Floridi je Katja dosegla izvrstno 13. mesto med 193 igralkami. S tem se je uvrstila v tretji, zadnji krog kvalifikacij, imenovan Q- series, kjer se dva štiri dnevna turnirja združita v 8 tekmovalnih dnevov. V Severni Karolini bodo tekmovalke igrale na dveh različnih igriščih Pinehurst #6 in #7, z začetkom v sredo 24.10., kjer po štirih turnirskih dnevih sledijo trije dnevi počitka in trening rund pred začetkom zadnjega turnirja. Od 108 igralk bo najboljših 45 dobilo karto za LPGA.

Katja: “Drugi krog je bil bolj podoben maratonu kot pa sprintu in zagotovo bo občutek enak tudi na tretjem krogu. Trenutno se osredotočam na dobro regeneracijo in nabiranje zalog energije za zaključni turnir. Na splošno pa se zelo veselim, da imam še dva tedna odličnega turnirja pred seboj, kjer se imam priložnost izkazati."

Rezultati: POGLEJ !
Potek kvalifikacij:  POGLEJ !