V Torinu je potekalo amatersko odprto prvenstvo Italije, ki je privabilo 120 golfistov in 111 golfist iz 15 evropskih držav. Štiri dnevni turnir je potekal na dveh igriščih, Circolo Golf Torino in Royal Park Roveri I (oba par 72). Kot ekipe so bile pri dekletih najboljše Francozinje pri fantih pa Italijani. Slovenske barve je pri dekletih zastopala Barbara Car, pri fantih pa so tekmovali štirje: Leon Car, Timon Svetek Zgonec, Nejc Čop Tomšič in Luka Gal Gabrovšek.

Izjemno se je borila Barbara Car, ki je po odlični drugi rundi skočila na 15. mesto. Veliko energije in natančnih udarcev je Car pokazala tudi v tretjem krogu, ko se je s petim rezultatom dneva dvignila celo do skupnega sedmega mesta. Barbaro je zadnji dan čakal še šesti dan na igrišču (dve trening rundi in štiri na turnirju) in utrujenost je žal naredila svoje. 80 udarcev je bil najbolj skromen dan mlade reprezentantke, ki pa je navkljub slabšemu dnevu še vedno mednarodno amatersko OP Italija končala na 16. mestu med razširjeno evropsko elito, kar je sijajen uspeh in še toliko boljša napoved za letošnje prvenstvo stare celine. Dolgo igrišče (6120 m) je nudilo vse razkošje in težavnostne ovire pri premagovanju lukenj, Barbara pa je s +15 (77, 73, 73, 80) celo nekaj časa pogledovala proti vrhu. Med več kot 100 dekleti je bila v Torinu razred zase Nemka, Barbarina vrstnica Helen Briem, tudi lanska zmagovalka Young Mastersa, ki je tekmovanje zaključila z -3 (74, 74, 65, 72).

Na turnirju so nastopili štirje slovenski mladi golfisti, od katerih žal nihče ni preživel reza. Prav vsak od njih je enega od prvih treh krogov odigral slabo, kar je vsakega posebej oddaljilo od najboljših 60 golfistov, ki so se uvrstili v finalni krog. Z delitvijo 88. mesta je bil še najboljši Leon Car (82, 76, 76), 104. mesto sta si razdelila Svetek Zgonec in Čop Tomšič, še sedem mest nižje pa je bil Gabrovšek. Podobno kot pri dekletih, je bil tudi pri fantih nekdo, ki je bil enostavno v svojem, zmagovalnem razredu. Z vrhunskih -4 (69, 72, 72, 71) je pokal za najboljšega osvojil Italijan Filipo Ponzano, lanskoletni mladinski državi prvak v match play igri.