106 mladih golfistk in 106 golfistov je nastopilo na odprtem prvenstvu Nemčije do 18 let, med njimi tudi dve Slovenki, Barbara Car (Racman) in Lana Malek (Slovenska Bistrica). Gre za enega od najmočnejših turnirjev v Evropi, kjer je praktično zbrana vsa mladinska elita s stare celine. Tri dnevni turnir je potekal na igrišču golf kluba St. Leon-Rot, blizu Heidelberga, oziroma kakšno uro vožnje severno od Stuttgarta. Turnir je bil organiziran  na dveh igriščih (Rot in St. Leon), evropska mladinska konkurenca pa je predstavljala dober izziv za naši dekleti. Športna infrastruktura je v St.Leonu-Rot izjemna, saj vsebuje dve igrišči z 18 luknjami, vadišče, ki je za nočno uporabi tudi osvetljeno, t.i. wedgeroom, sedem zelenic za patanje in kratko igro in posebno vadišče dolgo 400 metrov za trening dolge igre.

Barbara je solidno začela turnir in na koncu igrala 75, 70 in 74, Lana pa je slabo začela, a v naslednjih dveh rundah pokazala izjemno igro ter turnir zaključila z 79, 69 in 71 udarci. Lanin drugi krog je bil šesti najboljši rezultat dneva. Končni seštevek deklet je bil enak in obe sta OP Nemčije končali na zelo solidnem 29. mestu, ki sta si ga delili še s tremi golfistkami (Foulliet in Renner (FRA), Bohlhoff (NEM)).

Prav gotovo je napredek pri obeh viden, kar pomeni tudi spodbuda za letošnje evropsko in svetovno prvenstvo v golfu.

Vrstni red, dekleta:

1 Nastasia Nadaud (FRA) -15

2 Denisa Vodickova (ČEŠ) -10

3 Lottie Woad (ANG) -8

T29 Barbara Car in Lana Malek (SLO) +3

Uradni rezultati

Pri mladincih je dobesedno deklasiral konkurenco bavarski čudežni deček Tim Wiedmeyer, ki je vse tri dni dosegel najboljši rezultat. Med znanimi obrazi najdemo Madžara Benceja Bertenya, ki je s +3 zasedel 46. mesto še s štirimi golfisti.