S tem precej nenavadnim rezultatom si je 24-letni golfist iz Luisvilla v Kentuckyju priboril prvo zmago na majorjih. Njegov uspeh ni bil povsem nepričakovan, saj je letos na Odprtem prvenstvu ZDA že osvojil tudi deveto mesto.

Ne zgodi se pogosto, da bi na turnirju, še posebej to velja za najpomembnejše, zmago slavil nekdo, ki v prvem krogu naniza 73 udarcev. Toda igralci, ki so iz pravega testa ne razmišljajo o slabših udarcih ali morebitnih napakah v prvi rundi. Raje nastopajo v skladu s priljubljenim ameriškim športnim pregovorom, ki se glasi - “ni konec, dokler res ni konec.” Justin pa na 99-em Prvenstvu PGA ni stavil le na borbeni duh, temveč tudi na izkušnje. Na tem mestu velja omeniti podatek, na katerega je marsikdo pozabil. Mladi Američan je namreč že avgusta leta 2009 prvič odmevno opozoril nase, ko se je kot tretji najmlajši igralec  v zgodovini (star 16 let, 3 mesece in 24 dni) uspel prebiti v finale PGA turnirja. Kot študent prvega letnika univerze v Alabami pa je 3 leta kasneje osvojil nagrado za najbolj nadarjenega igralca golfa. Profesionalec je postal leta 2013. Na turnejo Web.com se je prebil skozi kvalifikacije. Pravico do nastopanja na elitni PGA turneji pa si je priboril leta 2015.

Že prvega novembra tega leta je osvojil svoj prvi profesionalni turnir. To je bil CIMB Classic v Kuala Lumpurju. Zdaj ima v rokah tudi svoj prvi major. Z zmago na  zahtevnem igrišču Quail Hollow si je prislužil tudi zajetno finančno nagrado v višini 1.9 milijona dolarjev.

Zdelo se je, da je bila v teh dneh na njegovi strani tudi usoda oziroma vsaj športna sreča. Še posebej na deseti zelenici zaključnega dne, ko se je žoga po zaključnem udarcu ustavila ob robu luknje, nato pa po nekaj sekundah, za katere se je zdelo, da so trajale celo večnost, vendarle zadela cilj. Justin je v teh adrenalinskih trenutkih pokazal, da obenem tudi zelo dobro pozna pravila. Večina ljubiteljskih igralcev namreč ve, da lahko počakajo 10 sekund, v kolikor se žoga ustavi na robu luknje. Pravilo 16-2 pa določa, da lahko igralec v razumnem času pride do luknje, kjer lahko šele nato v desetih sekundah preveri, če je žoga “padla”. Zato je Justin prišel do brdija potem, ko je njegova žoga dolgih 12 sekund slonela na robu luknje na 10. zelenici:

“Za mano je nor finalni dan. Ko sem stopil na 12. zelenico, se nas je pri seštevku – 7 drenjalo pet igralcev! Ne vem, kaj bi povedal o tem sanjskem razpletu. Škoda, da tega veselja z menoj ni mogel deliti dedek. Res sem vesel, da sem uspel osvojiti to lovoriko,” je po zmagi povedal presrečni Justin, ki izjemno uspešno nadaljuje družinsko tradicijo povezano v golfom. Njegov dedek, Paul Thomas je namreč leta 1962 nastopil na Odprtem prvenstvu ZDA, njegov oče, Mike Thomas pa je dolgoletni klubski PRO.