Slovenska članska reprezentanca je nastopila na ekipnem evropskem prvenstvu divizije 2 in le to končala na nehvaležnem četrtem mestu, kar pomeni, da bo tudi prihodnje leto nastopala v enakem kakovostnem nivoju.

V Estoniji je članska reprezentanca obetavno začela prvenstvo na katerem je bil en sam cilj – doseči vsaj tretje mesto in s tem uvrstitev v divizijo 1. Po dveh dneh seštevne igre je bila Slovenija (+10) na tretjem mestu, a kar precej za Češko (-17) in Finsko (par). Uvrstitev v polfinale j uspelo tudi domači reprezentanci (+13), vse ostale pa so bile krepko za vodilno četverico. Med posameznimi dosežki velja izpostaviti Čeha Jiri Zusko, ki je igral -7, med Slovenci pa so se z igriščem najhitreje spoprijateljili Luka Naglič (-2) ter Gal Patrik Štirn in Kristjan Vojteh Burkelca (+1).

V polfinalu je bila Slovenija proti Fincem celo v boljšem položaju, a sta na koncu bolje od ostalih odigrala Luka Naglič in  Jan Hribernik z zmagami v dvojicah ter posamičnih dvobojih match playa. Tesen poraz s 3:4 je Slovence peljal v boj za 3. mesto proti domači estonski reprezentanci, ki je prav tako tesno s 3:4 klonila proti Češki. V odločilnem dvoboju sta ponovno svojo moč in uigranost pokazala Luka Naglič in Jan Hribernik, edino zmago v match playu pa je dodal še enkrat Naglič. Estonci so v najbolj pomembnem dvoboju prvenstva slavili zmago s 5:2 in si tako priigrali vozovnico za prvi evropski razred, Slovenci pa bodo že letošnje cilje skušali unovčiti prihodnje leto. Ekipni rezultat so z naslednjimi besedami pospremili kar vsi reprezentanti: »Občutki so mešani. Vse se nam ni izšlo po načrtu, vendar smo vseeno lahko zadovoljni predvsem z igro ki smo jo pokazali v seštevni igri, kljub temu, da smo na koncu končali na “grenkem” 4. mestu.«

Uroš Gregorič, glavni trener selekcij GZS: »Naš cilj je bil uvrstitev med prve tri ekipe, ki vodijo na Evropsko prvenstvo divizije. S končnim 4 mestom nismo zadovoljni. Vseeno je bila moška reprezentanca zelo homogena in igrala dobro uvodna dneva seštevne igre. Zadnja dva dneva v match play igri smo imeli svoje priložnosti, ki jih nismo izkoristili, kar bi lahko tehtnico obrnilo na našo stran. Čestitke vsej ekipi za borbenost in naslednje leto naredimo še korak naprej.«

Članska reprezentanca Slovenije: Žiga Strašek, Jan Hribernik, Gal Patrik Štirn, Luka Strašek, Luka Naglič in Kristjan Vojteh Burkelca in trener Uroš Gregorič